Navigácia

 • 1. ročník vianočných dobročinných trhov- december 2017

  Video

 • Ďakujeme!

  Vianoce pomaly odznievajú, no v nás ešte stále rezonujú spomienky na dobročinné vianočné trhy. Atmosféra, rozžiarené oči detí, stretnutia známych... A za tým všetkým myšlienka podpory dobrej veci... Priatelia, nesmierne nás teší obrovská účasť, každé milé slovo... toto všetko nás posúva ďalej. Zrátané, podčiarknuté - výsledná suma, ktorá sa na trhoch vyzbierala je 1 711 €!!! Veľmi pekne ďakujeme. Peniaze budú venované detskému hospicu Plamienok a miestnemu útulku pre ľudí bez domova. Ešte raz srdečná vďaka!

 • DOBRÁ NOVINA

  Máme veľkú radosť, že aj naša škola sa svojou troškou zapojila do Dobrej noviny a prispela k šíreniu dobra a podpore peknej myšlienky. Ďakujeme!

 • Klzisko

  Posledný deň v škole, v roku 2017, sme navštívili klzisko...

 • Školské kolo Pytagoriády


  13. a 14.12. sa uskutočnilo na našej škole školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda. Víťazi v ročníkoch Matúš Vagovič (4.B), Daniel Uváčik (5.r.), Patrik Prítrský (6.r.), Veronika Bokorová (7.r.) a Pavel Gula (8.r.) nás budú reprezentovať 13. a 14.3.2018 v okresnom kole v Trnave. Držíme im palce!

 • Dobrá novina

  Vo štvrtok 22.12.2017 budú chodiť naši žiaci s Dobrou novinou. Koledníci navštívia seniorov v Bohunke, obecný úrad a potom budú koledovať v škole. Tešíme sa na nich.

 • Vianočný florbalový turnaj


  Ako už býva zvykom, predvianočný čas prináša viac uvoľnenia a pohody do školských lavíc. Deti sa už tešia na Vianoce, darčeky, prázdniny či zimné sánkovačky. Učenie sa možno dostáva na vedľajšiu koľaj... Je to ideálny čas, na organizovanie viacerých akcií.

              Preto sme sa rozhodli v škole usporiadať 1. ročník Vianočného florbalového turnaja o putovný pohár riaditeľa školy. Z pozvaných piatich škôl sa nakoniec, v tomto aj čase zhonu, zúčastnili tri: ZŠ s MŠ Kátlovce, ZŠ Cífer a ZŠ Jablonica.

              Systémom každý s každým si rovesníci zo škôl postupne zmerali sily. Po šiestich zaujímavých a napínavých zápasoch, bolo umiestnenie tímov nasledovné: 1. miesto: ZŠ s MŠ Kátlovce, 2. miesto: ZŠ Cífer, 3. miesto: ZŠ s MŠ Jaslovské Bohunice a 4. miesto: ZŠ Jablonica.

              Našu školu reprezentovali: Branislav Bubán, Matúš Cibulka, Šimon Horváth, Peter Kučera, Milan Baranovský, Jakub Bača, Samuel Plesník, Ondrej Tomovič a Martin Tomašovič.

              Putovný pohár víťazom odovzdal riaditeľ školy PaedDr. Anton Puškár spolu s medailami a diplomami pre ostatné družstvá.

              Veríme, že sa zúčastneným páčilo, a že tak stojíme pri zrode novej vianočnej tradície.

 • Turnaj o zlaté trenky

  10. decembra sa konalo definitívne ukončenie SDGL v roku 2017. Hralo sa v parku pri kaštieli v Jaslovských Bohuniciach pod názvom " Turnaj o zlaté trenky". Turnaj tradične prebiehal neobvyklým spôsobom, keď víťaz predchádzajúceho Turnaja o zlaté trenky je poverený organizáciou turnaja a navrhnutím pravidiel. V tohtoročných pravidlách "profi" hráči hrali zo vzdialenejších odpalísk, ďalší z normálnych a začiatočníci z kratšej vzdialenosti. Po 4 odohraných kolách sa stal víťazom nakoniec Šimon Horváth 105 bodov ,na druhom delenom mieste skončili Marko Čačala s Natáliou Nádaskou 106 bodov a ďalšie umiestnenie patrí Jožkovi Facunovi.

  Turnaja sa zúčastnilo rekordné množstvo juniorských hráčov, väčšina z našej školy: Horváth Š., Nádaská N., Facuna J., Čapkovičová L., Hetešová A., Juríková E., Bubánová S., Klč D., Pavlík F., Maliarová M., Bardáč J. a  Hutta T.

  Víťazom GRATULUJEME a všetkým prajeme šťastne a veselé prežitie vianočných sviatkov ako i veľa úspechov v novom discgolfovom roku 2018!!!

 • Stolný tenis - finále MO

  Po hladkom prejdení školského kola čakali na našich žiakov a žiačky majstrovstvá okresu v stolnom tenise. Chlapci mali náročnú úlohu. Čakala sa od nich obhajoba postupu do krajského kola z minulého roku. Dievčatá sa nechceli nechať zahanbiť, a tak mali tiež pred sebou neľahkú úlohu.

              Na veľké potešenie sa tieto úlohy podarilo naplniť.  Žiaci dokázali po výborných výkonoch zdolať ďalšie 3 školy a dievčatá po veľmi vyrovnaných a napínavých zápasoch porazili ďalšie 2 školy v skupine.

              Obe naše družstvá sa tak umiestnili na 1. mieste a postúpili do krajského kola! Za reprezentáciu školy a výborné výsledky ďakujeme: Tomášovi Matovičovi, Tomášovi Hyžovi, Adriánovi Rolenčíkovi, Marekovi Hulíkovi, Lucii Čapkovičovej, Alžbete Remenárovej, Alexandre Hetešovej a Marcele Maliarovej.

              V krajskom kole želáme veľa športových úspechov!

 • Volejbal - finále MO


  Volejbal – finále MO

   

              Posledný novembrový deň sa naši žiaci a žiačky stretli v MŠH, aby s rovesníkmi ďalších ZŠ zabojovali o postup do krajského kola vo volejbale. Už pred samotnými zápasmi však musíme našich žiakov pochváliť, pretože od minuloročnej účasti bol poznať veľký progres v ich hre.

              Žiačky vyťažili zo svojej hry maximum, predviedli krásny kolektívny výkon a dokázali obsadiť 1. miesto. To im zaručuje účasť v krajskom kole!

              Chlapci, naopak od dievčat, neukázali maximum svojich schopností. Na turnaji si vybrali slabšiu chvíľku a po dvoch prehratých zápasoch obsadili 3. miesto v okrese. Mrzí nás hlavne to, že keby  chlapci ukázali aspoň 80% svojich schopností, dokázali by sa pobiť aj o postup do krajského kola.

              Za reprezentáciu všetkým ďakujeme a dievčatám v ďalšom kole želáme veľa úspechov!

              Reprezentovali nás: Remenárová A., Kiselová V., Nádaská N., Čapkovičová L., Maliarová M., Melicherová K., Kubištová A. M., Blatnická N., Horváth Š., Cibulka M., Kučera P., Facuna J., Rolenčík A. a Matovič T.

 • 1. ročník dobročinných vianočných trhov

  Srdečná vďaka všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom podporili 1. ročník dobročinných vianočných trhov. Neskutočne nás teší mimoriadny záujem a obrovská návštevnosť. Priznávame, nečakali sme, že to bude mať až taký ohlas. Najväčšiu radosť však mali naše šikovné deti... Máme velikánsku radosť, že ľudia ukázali veľké srdce. Toľko dobrej energie na jednom mieste sa len tak nevidí. Výťažok z vianočných trhov bude venovaný detskému hospicu Plamienok a miestnemu útulku. ĎAKUJEME!

 • Máme víťazov Náboja 2017 Trnava

  V piatok 24.11.2017 štyria naši deviataci zažili obrovský úspech a veľký rešpekt, keď v konkurencii 33 tímov zo všetkých trnavských osemročných gymnázií a mnohých základných škôl vyhrali v Trnave medzinárodnú matematicko – fyzikálnu súťaž Náboj junior. Trnava bola jedným z 24 miest na Slovensku, kde sa súťaž konala. Okrem Slovenska súčasne súťažili aj žiaci v Čechách a Poľsku.

  Tím deviatakov: Braňo Bubán, Tomáš Gašpárek, Natália Nádaská a Barbora Šeligová. Súťažil aj náš tím ôsmakov v zložení: Natália Blatnická, Pavel Gula, SašaHetešová a Maťa Rapantová. Ôsmaci obsadili krásne 13. miesto, keď predbehli v Trnave ďalších 20 prevažne deviatackých tímov.

  Náboj junior je súťaž pre štvorčlenné tímy žiakov druhého stupňa základnej školy. Celá súťaž trvá 120 minút, počas ktorých sa tímy snažia vyriešiť čo najviac úloh.V náboji nejde o bezhlavú aplikáciu už nadobudnutých vedomostí. Úlohy vyžadujú istú dávku invencie a dôvtipu. Celkové výsledky, aj celoslovenské, aj medzinárodné sú zverejnené na junior.naboj.org.

  Všetkým žiakom blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

  Mgr. Lucia Bubánová

 • Discgolfový turnaj - Jesenný Mat-Fyz 2017

  S niektorými žiakmi, ktorí navštevujú discgolfový krúžok, sa snažíme postupne začleniť do discogolfovej ligy a postupne sa zúčastňovať turnajov. Podarilo sa nám zúčastniť posledného turnaja v tejto sezóne, ktorý sa konal v nedeľu 12. 11. na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky v Bratislave, kde sa nachádza 1. pevné ihrisko na Slovensku.

  Na turnaji sme boli zaradení do kategórie AM, teda amatérov. Natália Nádaská získala 1. miesto a Viktória Kiselová 2. miesto v tejto kategórii. Z chlapcov sa podarilo Šimonovi Horváthovi umiestniť na 2. mieste a Jozef Facuna zostal v tesnom závese. Všetci tak presvedčili o svojich kvalitách, a i keď išlo o jeden z ich prvých turnajov, presvedčili organizátorov, že v budúcich turnajoch môžu našich žiakov pokojne začleniť medzi kategóriu profesionálov.

  Žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy ako i rozrastajúcej sa  bohunickejdiscgolfovej komunity. Nech vám to naďalej lieta!

 • Futsal žiakov ZŠ

  25. 10. sme sa so žiakmi našej školy zúčastnili úvodného obvodného kola vo futsale v hale v Hrnčiarovciach n/P. V trojčlennej skupine sme sa postupe stretli s rovesníkmi zo ZŠ Hrnčiarovce n/P a zo ZŠ Cífer. Prvý zápas zvládli  naši žiaci výborne, keď zdolali Hrnčiarovce 4:1. V druhom zápase sme akosi zostali spokojní s predchádzajúcim výkonom a neprispôsobili sme sa kvalitnej hre súpera. Navyše, po viacerých individuálnych chybách sme zápas prehrali a  v tabuľke sme obsadili druhé nepostupové miesto. Aj napriek tomu našim žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

 • Discgolf v Jaslovských Bohunicicach

  Už je to nejaký ten piatok, čo sa naši žiaci zoznámili s discgolfom. Ide o najpopulárnejšiu individuálnu hru s lietajúcim diskom. Do ich povedomia sa dostal vďaka hráčom DG Clubu Malženice, ktorí boli ochotní s predvedením ukážok na hodinách TSV a najmä  boli ochotní zapožičať discgolfový kôš s diskami. Tak sa mohli naši žiaci venovať aj takémuto netradičnému športu, postupne sa zlepšovať, trénovať. S tými, ktorých to chytilo viac sme začali navštevovať i stále ihrisko, ktoré je vybudované v Parku Huština v Malženiciach, ba dokonca aj discgolfové turnaje.

  Preto nás nesmierne teší, že vďaka iniciatíve DG Clubu Malženice a vďaka pani starostke a obecnému zastupiteľstvu Jaslovských Bohuníc pribudlo na mape Slovenska nové discgolfové ihrisko. V parku pri Kaštieli bolo vybudované 9 jamkové ihrisko. Za návrh a grafické spracovanie patrí vďaka Michalovi Kúdelovi, majstrovi Slovenska v discgolfe v kategórii „open“. Za vyrobenie košov Adriánovi Čačalovi, ako aj ostatným z DG Clubu Malženice za osadenie košov, ochotu a veľkú zanietenosť!

  Ihrisko bude slúžiť nielen žiakom ZŠ na Discgolfovom krúžku, ale i širokej verejnosti. Postupne budú pridané informačné tabule a disky na zapožičanie. Strávte príjemné športové chvíle v krásnom prostredí a na čerstvom vzduchu. Vyskúšajte discgolf!

 • Fyzika v 6.ročníku

  Najdôležitejšia časť vyučovania fyziky sú pokusy a ich prezentácia pred triedou. Ak do projektu dieťaťa nezasahuje rodič, deti využívajúce svoju fantáziu, tvorivosť a akčnosť predvedú mnohokrát unikátne diela. Bolo tak aj tento rok. Šiestaci na záver tematického celku Vlastnosti kvapalín a plynov vyrobili lávové lampy, fontány, hydraulické zariadenia...no najväčší potlesk a najvyššie hodnotenie získal Filip Čapkovič za vodný výťah. Fotky všetkých  pokusov sú vo Fotoalbume.

  Mgr. Lucia Bubánová

 • Stolný tenis žiakov a žiačok

  Stolný tenis žiakov a žiačok

  ŠkolskéMO

   

  To, že máme v škole, vďaka výborným podmienkam a miestnemu stolnotenisovému klubu, naozaj dobrých stolnotenistov, sa potvrdilo aj v prvom kole tejto súťaži.

  V jeden deň nastúpili naše dievčatá v boli o postup na majstrovstvá okresu spolu s ďalšími dvomi školami. Nad rovesníčkami zo ZŠ s MŠ Dobrá Voda a ZŠ s MŠ Nám. SUT s prehľadom zvíťazili a umiestnili sa na 1. mieste.

  Chlapci nastúpili o týždeň neskôr už v 4-člennej skupine. Postupne zdolali žiakov zo ZŠ s MŠ Atómová, ZŠ s MŠ Dobrá Voda a ZŠ s MŠ Dechtice. Umiestnili sa na 1. mieste a spolu s dievčatami zabojujú o ďalší postup v majstrovstvách trnavského okresu.

  Našu školu úspešne reprezentovali: Lucia Čapkovičová, Alexandra Hetešová, Marcel Maliarová, Alžbeta Remenárová, Tomáš Hyža, Adrián Rolenčík, Tomáš Matovič a Marek Hulík.

  Za vzornú reprezentáciu ďakujeme a v nasledujúcich kolách želáme veľa úspechov!

 • Dni športu

   

   

  Dni športu

             

              Prvou súťažou v novom školskom roku pre našich žiakov boli Dni športu v CVČ Kalokagatia. V individuálnych disciplínach nás reprezentovali:

  • rope skipping – Lucia Čapkovičová, Alžbeta Remenárová, Laura Nádaská a Peter Kučera
  • ABC futbalistu – Šimon Horváth a Milan Baranovský
  • penaltový festival – Šimon Horváth, Milan Baranovský a Peter Kučera

  Krásne 1. miesto si s prehľadom vybojovala Laura Nádaská v rope skippingu a 2. miestov ABC futbalistu vybojoval Milan Baranovský.

              Výhercom gratulujeme a všetkým zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Volejbal žiačok a žiakov - obvodné kolo

  Volejbal žiakov a žiačok

   

  17. a 18. októbra sme sa zúčastnili obvodného kola vo volejbale žiakov a žiačok. Prvý deň sa stretli naše žiačky na ZŠ Spartakovská postupne s rovesníčkami z usporiadateľskej školy, zo ZŠ Nám. SUT a zo ZŠ J. Bottu.

  Po výborných bojovných výkonoch, ktoré spĺňali tie najvyššie parametre školského volejbalu, dokázali naše žiačky poraziť všetky 3 školy a postúpiť tak z prvého miesta do majstrovstiev trnavského okresu.

  O deň neskôr chceli naši chlapci napodobniť úspech dievčat. Na ZŠ s MŠ Nám. SUT sa stretli iba v trojčlennej skupine. I keď nie po tak vyrovnaných výkonoch ako u dievčat, chlapci svoj boj o postup zvládli. Po tom, ako nám ZŠ s MŠ A. Merici svojou neúčasťou uľahčila tento boj, postúpili sme rovnako z 1. miesta do majstrovstiev okresu.

  Žiakom a žiačkam ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a v nasledujúcom turnaji želáme veľa úspechov!

 • KRAV MAGA

   

  Ak teda hľadáte aktivitu, ktorá by vašim deťom ponúkla zmysluplné vyplnenie voľného času, ak im chcete dopriať viac pohybu a zároveň niečo, čo by ich bavilo a motivovalo, potom je KRAV MAGA KIDS tou správnou voľbou. Nie len že sa vaše deti zabavia a zašportujú si, ale sa tiež naučia základy sebaobrany, ktoré im v mnohých situáciách môžu dokonca i zachrániť život.

  Ukážková hodina bude dňa 1.XII. 2017 o 15:00 hod. v telocvični našej školy.

   

  Viac na stránke:

  http://www.kma.sk/pre-deti/

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Jaslovské Bohunice
  919 30 Jaslovské Bohunice
  Sídlisko 341/1
 • Základná škola:
  +421 033/5592403
  +421 0903592593


  Školská jedáleň:
  +421 033/5592191

Fotogaléria